דף הבית ממליצים עלינו שובר מתנה ההרצאה שלנו הכירו את החרדים חידון גלרייה יצירת קשר 🎤הפודקאסט שלנו EnglishEN

סיור פורים
בבני ברק

בהדרכת אבי ולר וחזקי סורוצקין
לתיאום מועד סיור התקשרו 052-5331-992
מועדי הסיורים פורים 2023:
יום ראשון 6.3.23 - סיור ערב
יום שני 7.3.23 - סיור יום

איך מרגיש סיור פורים בבני ברק
חג פורים בבני ברק זו חוויה מעולם אחר! בערב החג מתקבצים כולם בבתי הכנסת לשמיעת קריאת המגילה (חובה), ילדים ומבוגרים מחופשים מכף רגל ועד ראש, וברגע שהחזן ישמיע את האות (אומר את המילה המן) יפתח כל הקהל בדפיקות צעקות ופיצוצים ורעשי רעשנים ומשרוקיות שקולם נשמע היטב ברחובות העיר מבעד לחלונות בתי הכנסת.

מיד עם תום קריאת המגילה יתמלאו הרחובות בין רגע ברבבות חוגגים אשר יתחילו את רצף השמחה והחגיגות ברחובות העיר, חגיגות אשר נמשכות מערב החג ועד למחרת בערב, בילוי בשעות אלו ברחובות העיר הוא שילוב של חגיגה בלתי נשכחת יחד עם מנהגים ומסורת בת אלפי שנים.

בבוקרו של יום האלכוהול נשפך כמו מים, ושוב ההמונים זורמים לבתי הכנסת לקריאת המגילה אבל הפעם ממהרים, יום עמוס מחכה לתושבים השמחים השתויים והמאושרים אשר ממהרים לקיים את מצוות החג ולהעניק משלוחי מנות איש לרעהו ולשתות כהוגן - "עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי".

מוזיקה חסידית קולנית בוקעת מרכבים ומיניבוסים מעוטרים בסלוגנים וכרזות המיצגות את הישיבה ששלחה כל אחד מהם, הרכבים נשכרו מראש ויובילו בחג הפורים את רבבות בחורי הישיבות לבתי התורמים הפזורים בכל רחבי העיר בני ברק על מנת שהבחורים ישירו ירקדו, ישתכרו וישמחו יחד עם התורמים הפוטנציאלים אשר ישמחו לתרום לבחורים העליזים מכספם.

בכל בית בניברקי נפתח חמ"ל משלוחי מנות במטבח ובו בעלת הבית מחליפה בין חבילת וופלים מן ובנניות ממשלוח המנות של השכנה ממול לחבילת מקופלת וטעמי שתוחלף לסלסלה אחרת ותועבר אחר כבוד לשכנה מהקומה מעל (כי לא נעים היא הביאה גם). מכל עבר ובכל מקום ניתן לראות מבוגרים וילדים מחופשים, בדרך לסעודת החג אצל ההורים או ביקור אצל המחנך מהחיידר, ילדים יפשטו יד לקבל מטבע של 10 או 5 שקלים כי בפורים נאמר "כל הפשוט יד נותנים לו" ובכלל אחת ממצוות החג הוא מתנות לאביונים… 😀

הסיור כולו ילווה באלכוהול ונישנושים בשפע, אוזני המן טריות וכמובן עצירה במאפייה לבורקסים רוגלך ועוד מאפים חמים וטריים מהתנור!

נשמח לדבר

למי הסיור מיועד ואיך נרשמים? הסיור מיועד לכולם! ליחידים קבוצות ולכל טווחי הגילאים, דברו איתנו ואנו נתאים את הסיור אליכם:

ההודעה נשלחה בהצלחה אנחנו מבטיחים לחזור אלייך בהקדם, לצערינו לפעמים בגלל תקלות רשת ההודעה לא מגיעה ולכן אנחנו ממליצים גם לשלוח לנו הודעת סמס או ווטסאפ למספר 0525331992