דף הבית ממליצים עלינו שובר מתנה 🎁 ההרצאה שלנו הכירו את החרדים חידון גלרייה יצירת קשר 🎤הפודקאסט שלנו EnglishEN

סיור פורים
בבני ברק

בהדרכת אבי ולר וחזקי סורוצקין
לתיאום מועד סיור התקשרו 050-727-6656
מועדי הסיורים פורים 2024:
🤡מוצאי שבת 23.3.24 - סיור ערב, מתחיל בשעה 21:00
🤡יום ראשון 24.3.24 - סיור בוקר, מתחיל בשעה 10:00
- מבוגר 120 ש"ח, ילד 80 ש"ח

איך מרגיש סיור פורים בבני ברק
חג פורים בבני ברק זו חוויה מעולם אחר! בערב החג מתקבצים כולם בבתי הכנסת לשמיעת קריאת המגילה (חובה), ילדים ומבוגרים מחופשים מכף רגל ועד ראש, וברגע שהחזן ישמיע את האות (אומר את המילה המן) יפתח כל הקהל בדפיקות צעקות ופיצוצים ורעשי רעשנים ומשרוקיות שקולם נשמע היטב ברחובות העיר מבעד לחלונות בתי הכנסת.

מיד עם תום קריאת המגילה יתמלאו הרחובות בין רגע ברבבות חוגגים אשר יתחילו את רצף השמחה והחגיגות ברחובות העיר, חגיגות אשר נמשכות מערב החג ועד למחרת בערב, בילוי בשעות אלו ברחובות העיר הוא שילוב של חגיגה בלתי נשכחת יחד עם מנהגים ומסורת בת אלפי שנים.

בבוקרו של יום האלכוהול נשפך כמו מים, ושוב ההמונים זורמים לבתי הכנסת לקריאת המגילה אבל הפעם ממהרים, יום עמוס מחכה לתושבים השמחים השתויים והמאושרים אשר ממהרים לקיים את מצוות החג ולהעניק משלוחי מנות איש לרעהו ולשתות כהוגן - "עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי".

מוזיקה חסידית קולנית בוקעת מרכבים ומיניבוסים מעוטרים בסלוגנים וכרזות המיצגות את הישיבה ששלחה כל אחד מהם, הרכבים נשכרו מראש ויובילו בחג הפורים את רבבות בחורי הישיבות לבתי התורמים הפזורים בכל רחבי העיר בני ברק על מנת שהבחורים ישירו ירקדו, ישתכרו וישמחו יחד עם התורמים הפוטנציאלים אשר ישמחו לתרום לבחורים העליזים מכספם.

בכל בית בניברקי נפתח חמ"ל משלוחי מנות במטבח ובו בעלת הבית מחליפה בין חבילת וופלים מן ובנניות ממשלוח המנות של השכנה ממול לחבילת מקופלת וטעמי שתוחלף לסלסלה אחרת ותועבר אחר כבוד לשכנה מהקומה מעל (כי לא נעים היא הביאה גם). מכל עבר ובכל מקום ניתן לראות מבוגרים וילדים מחופשים, בדרך לסעודת החג אצל ההורים או ביקור אצל המחנך מהחיידר, ילדים יפשטו יד לקבל מטבע של 10 או 5 שקלים כי בפורים נאמר "כל הפשוט יד נותנים לו" ובכלל אחת ממצוות החג הוא מתנות לאביונים… 😀

הסיור כולל עצירה במאפייה, אוזני המן, מאפים ושתיה קלה.
סיור הבוקר כולל ביקור בבית חרדי.

נשמח לדבר

למי הסיור מיועד ואיך נרשמים? הסיור מיועד לכולם! ליחידים קבוצות ולכל טווחי הגילאים, דברו איתנו ואנו נתאים את הסיור אליכם:

ההודעה נשלחה בהצלחה אנחנו מבטיחים לחזור אלייך בהקדם, לצערינו לפעמים בגלל תקלות רשת ההודעה לא מגיעה ולכן אנחנו ממליצים גם לשלוח לנו הודעת סמס או ווטסאפ למספר 0507276656


הזמינו עכשיו