דף הבית ממליצים עלינו שובר מתנה 🎁 ההרצאה שלנו הכירו את החרדים חידון גלרייה יצירת קשר 🎤הפודקאסט שלנו EnglishEN

מה חושבים
תושבי בני ברק על הסיורים?

בהדרכת אבי ולר וחזקי סורוצקין
לתיאום מועד סיור התקשרו 050-727-6656מה חושבים תושבי בני ברק על הסיורים?
כבר כמה שנים שאנו מסיירים להנאתינו ברחובות העיר בני ברק בימי חמישי , רמקול בידינו, קבוצת מסיירים שבד"כ כולה ישראלים חילונים שבאו לסיור בבני ברק בעקבותינו ואנו צועדים בשמחה וששון ברחבי העיר בני ברק.

ובכל פעם מחדש עולה אותה השאלה (המוצדקת לחלוטין) מצד משתתפי הסיור:

האם תושבי בני ברק רואים בעין יפה את סיורים מעין אלו?

והתשובה כמובן כמו כל דבר בחיים (ולמרות שאנחנו בבני ברק) אין שחור ולבן, ברוב מוחלט של המקרים התגובות מהתושבים חיוביות, לא פעם פנו אלינו עוברי אורך בסקרנות ואף קרה שהציעו לנו להכניס את הקבוצה לביתם, מרבית התושבים רואים בסיורים הללו כהזדמנות אמיתית לתת לישראלי מן היישוב הצצה אמיתית לאורך חייהם כפי שהוא, בלי פילטרים של תקשורת ופוליטיקה, פשוט לבוא ולראות את החרדי האמיתי.

זכור לי במיוחד ערב חמישי לפני חג החנוכה הלכנו ברחוב הראשי עם קבוצה של כ20 משתתפים, לפתע ניגשה אשה חרדית לחזקי (לפי הלבוש היא הייתה חרדית ליטאית הארדקור) והיא שוחחה איתו ב4 עיניים כמה דקות ואז המשיכה לדרכה, לי כמביט מהצד זו הייתה נראית שיחת נזיפה, אבל האמת הייתה מתוקה בהרבה, מתברר שהגברת הנחמדה ניגשה לחזקי והציעה (בהתנדבות) שנכניס את הקבוצה לסלון ביתה לזכות את משתתפי הסיור להיות חלק מהדלקת נרות החנוכה לצלילי הפסנתר עליו היא מנגנת.

מלבד התושבים עצמם גם בעלי העסקים הרבים מרוצים מהעניין, סצינת הסיורים, הקולינריה והתרבות שהתפתחה בימי חמישי בבני ברק הובילה לפריחת ענף המסעדנות בעיר בכלל ולחנויות העיר בכלל, התייר החילוני שמבקר בבני ברק כמעט תמיד יאכל מטעמים ממעדניה או שניים ויתכן אף ירכוש מחנות מעניינת ברחוב הראשי רבי עקיבא.

חלק מאלפי המשתתפים בסיור לאורך הזמן גילו עולם חדש והם מגיעים לעיר באופן עצמאי לאחר מכן ונהפכים ללקוחות קבועים של העסקים בעיר.

לסיכום, נראה שהסיורים בבני ברק הם Win Win , כולם מרוויחים, החילוני מבחוץ מרוויח הזדמנות להכיר עולם חדש, האוכלוסיה החרדית זוכה לפתוח דלת אמיתית לעולמם עבור אחיהם מבחוץ, העסקים מתפרנסים, כולם מכבדים את כולם והכל מרוצים.

לעיתים נדירות מאד יש לומר קרו התקלויות פחות נעימות עם אנשים שפחות התחברו לעניין, אבל מעולם לא הייתה אף תקרית אלימה ח"ו.

סיור בבני ברק

מסקרן אתכם לדעת יותר? מוזמנים להכיר את הסיור הקולינרי המרתק שלנו בבני ברק, במהלך הסיור נקח אתכם לעולמה המרתק של בני ברק והקהילה החרדית. לחצו כאן לפרטים נוספים על הסיור.

נשמח לדבר

למי הסיור מיועד ואיך נרשמים? הסיור מיועד לכולם! ליחידים קבוצות ולכל טווחי הגילאים, דברו איתנו ואנו נתאים את הסיור אליכם:

ההודעה נשלחה בהצלחה אנחנו מבטיחים לחזור אלייך בהקדם, לצערינו לפעמים בגלל תקלות רשת ההודעה לא מגיעה ולכן אנחנו ממליצים גם לשלוח לנו הודעת סמס או ווטסאפ למספר 0507276656


הזמינו עכשיו