דף הבית ממליצים עלינו שובר מתנה 🎁 ההרצאה שלנו הכירו את החרדים חידון גלרייה יצירת קשר 🎤הפודקאסט שלנו EnglishEN

סיורים בבני ברק

בהדרכת אבי ולר וחזקי סורוצקין
לתיאום מועד סיור התקשרו 050-727-6656מידי יום חמישי עם שקיעת החמה, בין הרחובות הומי האדם לבין סירי הצ'ולנט בסמטאות הישנות, בין השטיבלך ובתי הכנסת תוכלו לראות קבוצות תיירים סקרנים מסיירים בבני ברק השוקקת.

מענין לראות כיצד העיר החרדית הצפופה בארץ מקבלת את הקונטרסט הכל כך שונה הזה של תיירים מבחוץ בהכלה מלאה, לא תשמעו שם קריאות גנאי וצעקות, להיפך הדבר, הרחוב החרדי מקבל את קבוצות הסיורים בבני ברק בשמחה ובסבר פנים יפות, נראה כי זו בעצם דרכם היחידה של תושבי בני ברק לתת למבקר מבחוץ הצצה לעולמם האמיתי פנים מול פנים ולא כפי שהם מיוצגים לעיתים במקומות אחרים.

אז מה בעצם מושך אנשים להשתתף בסיורים שלנו בבני ברק?
אין ספק שתרבות וקולינריה הם שילוב מנצח, ותוסיפו לזה את אווירת הרחוב המדהימה, בשעה שבערים אחרות הרחוב מנומנם בבני ברק הרחוב מלא באנשים שרק התחילו את הערב, כל החנויות המעדניות והמרכולים פתוחים לרווחה, בחורי הישיבות שזה עתה סיימו יום לימודים יזדרזו לצ'ולנטיות המקומיות לבילוי חברתי, ילדה בת 10 נושאת עגלת תאומים ולעיתים עוד אח או שניים באחריותה תמהר לביתה, אבות ואימהות יתרוצצו ברחוב רבי עקיבא להשלים קניות אחרונות לפני שבת.

וכאשר מביטים ימין ושמאל על המבנים, קשה להבין את הארכיטקטורה של בני ברק אבל אין ספק שהיא מרשימה בצפיפותה וביכולת שלה להכיל מרפסות סוכה במקומות מאתגרים. חייהם של תושבי בני ברק צנועים , ולא רק במשמעות החיצונית, הבתים פשוטים, הטכנולוגיה לא מתקדמת וכל זה מתוך בחירה, מעט מאד תקשורת, רוב המידע עובר דרך לוחות המודעות אשר עליהם מודבקים כרזות (פשקווילים) המבשרות בשורות טובות, או רעות חס וחלילה.

מעבר לכל זה, בגלל שמרנותה בני ברק היא פנינה קולינרית של אוכל יהודי בכלל ומזרח אירופאי בפרט אשר רק השתבח וקיבל שיפורים ותוספות עם השנים, ברחבי העיר פרוסים מאות מעדניות אשר מגישות מנות ייחודיות שנטעם מהם במהלך הסיור.

לתושבים עצמם זו השגרה, למבקר מבחוץ זו הרפתקה שאסור לפספס.
לאבי וחזקי סיפור חיים מרתק והם מעבירים סיורים בבני ברק המשולבים יחד עם כל המראות, הסיפורים והניחוחות של בני ברק עצמה. אנו מזמינים אתכם להשתתף איתנו בסיור הבא ונשמח להכיר לכם את העיר.

נשמח לדבר

למי הסיור מיועד ואיך נרשמים? הסיור מיועד לכולם! ליחידים קבוצות ולכל טווחי הגילאים, דברו איתנו ואנו נתאים את הסיור אליכם:

ההודעה נשלחה בהצלחה אנחנו מבטיחים לחזור אלייך בהקדם, לצערינו לפעמים בגלל תקלות רשת ההודעה לא מגיעה ולכן אנחנו ממליצים גם לשלוח לנו הודעת סמס או ווטסאפ למספר 0507276656


הזמינו עכשיו